Partner twojego głosu

O nas

WEB-bannerPL

O spółce NEWTON Technologies

Spółka NEWTON Technologies, a.s. została założona w roku 2008 z celem udostępnienia technologii głosowych szerszemu gronu użytkowników oraz przemysłowi. W swojej działalności koncentruje się na systemach rozpoznawania mowy w obszarze języków słowiańskich (język polski, czeski, słowacki, chorwacki, rosyjski…). System rozpoznawania mowy został więc sprawdzony przez rzeszę klientów, co pozwoliło na jego udoskonalenie zarówno pod względem trafności i dokładności zapisu, jak i komfortu użytkowania.

Oprócz systemu do dyktowania (NEWTON Dictate), oferuje również transkrypcję na zamówienie, wyszukiwanie w archiwach audiowizualnych, analizy głosowe oraz głosowe sterowanie komputerem. Nad rozwojem technologii głosowych wąsko współpracuje z zespołem prof. Jana Nouzy z Uniwersytetu Technicznego w Libercu. Dzięki siostrzanej spółce NEWTON Media, która zajmuje się monitoringiem mediów oraz posiada bogate archiwum pełnych tekstów prasowych, regularnie aktualizuje podstawowy zasób słownictwa wykorzystywany w rozpoznawaniu mowy.

Nasze rozwiązania są wykorzystywane w całej gamie obszarów, np. w wymiarze sprawiedliwości, służbie zdrowia, szkolnictwie, bankowości, dziennikarstwie. Nasza technologia pomaga osobom niepełnosprawnym radzić sobie z ograniczeniami oraz ułatwia ich wejście na rynek pracy.

Agentem firmy NEWTON Technologies, a.s. w Polsce jest spółka NEWTON Media Sp. z o.o.

Kontakt

+ 48 696 944 228
bok@newtontech.pl

MAMY ZASZCZYT WSPIERAĆ PROJEKTY POŻYTKU PUBLICZNEGO

DUHOVÝ MOST

Pomagamy osobom niepełnosprawnym włączyć się w życie publiczne. 
Projekty realizowane wspólnie z organizacją pożytku publicznego Polovina nebe, wspierające osoby niepełnosprawne, których celem jest zwiększenie umiejętności pracy na komputerze

KONTO BARIÉRY

Konto Bariéry jest projektem flagowym Fundacji Charta 77. Prowadzi długotrwałą zbiórkę, w której już od ponad 20 lat udział biorą dziesiątki darczyńców, którzy swoim regularnym wkładem pomagają wdrożyć i finansować program Konta Bariéry, mający na celu ułatwienie codziennego funkcjonowania osób niepełnosprawnych. W projekcie udział bierze również NEWTON Technologies, a.s.

ORBI PONTES

Organizacja ORBI PONTES powstała, aby za pomocą akcji kulturalnych i edukacyjnych wspierać właściwą postawę oraz tolerancję do osób niepełnosprawnych. Spółka NEWTON Technologies,a.s. jest partnerem projektu Tydzień komunikacji osób z wadami słuchu.

ZELENÁ FIRMA

Nasza spółka bierze udział w projekcie Zelená firma i umożliwia swoim pracownikom ekologiczną recyklację zużytych urządzeń gospodarstwa domowego oraz baterii. Celem projektu jest ochrona środowiska poprzez zapewnienie odbioru i efektywnej recyklacji niepotrzebnych urządzeń elektrycznych. Inicjatorem projektu jest spółka REMA Systém a.s., która zapewnia organizację odbioru, segregację, recyklację oraz likwidację odpadu elektronicznego w całej Republice Czeskiej.

WYKORZYSTANIE NOWOCZESNYCH TECHNOLOGII PRZY INTEGRACJI OSÓB Z WADAMI WZROKU NA RYNKU PRACY

Pomagamy osobom niewidomym znaleźć zatrudnienie. 
Projekt realizowany we współpracy ze Zjednoczoną Organizacją Niewidomych i Niedowidzących. Efektem jest umożliwienie rekwalifikacji osób z wadami wzroku do zawodu transkrybenta oraz zapewnienie im odpowiednich miejsc pracy.

TECHNOLOGIE GŁOSOWE DLA OSÓB Z WADAMI SŁUCHU

Ułatwiamy osobom niesłyszącym komunikowanie się.
Projekt pilotażowy uruchomiony razem z Czeską Unią Niesłyszących, mający na celu wdrożenie mobilnych technologii głosowych jako narzędzi ułatwiających komunikację oraz uspołecznienie osób z uszkodzeniem słuchu.

Partnerzy

Historia spółki

NEWTON Technologies, a.s.

2016

Nowa wersja NEWTON Dictate 5, który napędza serce neuronowej, wchodzi do sieci dystrybucyjnej i bezpośredniej sprzedaży w Czechach i na Słowacji

2015

Newton Dictate trafia do polskich prokuratorów w ramach przetargu organizowanego przez polską.
Prokuraturę Generalną.
Zmieniamy wizerunek i tożsamość wizualną spółki.
Wprowadzamy na słowacki rynek licencje elektroniczne programu NEWTON Dictate 4

September 2014

Best website award

Best original website 2014

2014

Wprowadzamy do dystrybucji na polski rynek program NEWTON Dictate 4.
Nasza siostrzana spółka NEWTON Media Sp. z o.o. staje się Agentem NEWTON Technologies, a.s. w Polsce.
Nowa wersja programu NEWTON Dictate 4 również na Słowacji.
Do mediów trafia kampania wiralna ,,Pes a Média sežerou všechno ,,
Otwieramy sklep internetowy systemów do dyktowania OLYMPUS www.diktafon.cz
Spółka NEWTON Technologies,a.s. włączyła się w projekt Českého rozhlasu Radiožurnálu “100 statečných” i zapewniła dosłowną transkrypcję wszystkich przeprowadzonych wywiadów.
Wprowadzamy na rynek licencje elektroniczne softwaru NEWTON Dictate 4

2013

Otwieramy sklep internetowy systemów do dyktowania PHILIPS www.diktafony.cz
Stajemy się oficjalnym przedstawicielem firmy Olympus.
Stajemy się oficjalnym przedstawicielem firmy Philips.
Wprowadzamy na rynek NEWTON Dictate 4 z rozszerzonymi możliwościami sterowania głosowego.
Wchodzimy z transkrypcją mowy na polski rynek.

2012

Wprowadzamy na rynek czeski i słowacki przełomową wersję oprogramowania NEWTON Dictate 3

2011

W Bratysławie odbywa się prezentacja oprogramowania NEWTON Dictate przeznaczonego do pracy ze słowackimi tekstami prawniczymi.

2010

Zwyciężamy w przetargach dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej oraz Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Republiki Czeskiej.
Znacząco powiększamy portfolio czeskich oraz słowackich słowników specjalistycznych.

2009

Zwyczężamy w przetargu Ministerstwa Sprawiedliwości – wynajmujemy naszą technologię w ramach II. etapu projektu pilotażowego wdrażania systemu konwersji mowy na tekst czeskim sądom i prokuraturom.
Wchodzimy na rynek słowacki z konwersją mowy w zakresie medycyny - radiologia.

2008

Powstaje samodzielna spółka NEWTON Technologies.
Czeskie sądownictwo i prokuratura testują oprogramowanie NEWTON Dictate w I. etapie projektu Ministerstwa Sprawiedliwości.

2003

Spółka NEWTON Media rozpoczyna projekt, którego celem jest wdrożenie technologii konwersji mowy na tekst do procesu dosłownej transkrypcji audycji RTV.