Spółka NEWTON Technologies, lider w dziedzinie rozpoznawania mowy w obszarze języków słowiańskich, wprowadza na polski rynek piątą wersję programu NEWTON Dictate, napędzaną przez neuronowe serce. Oprogramowanie do transkrypcji mowy na tekst wykorzystuje najnowocześniejszą technologię opartą o sieci neuronowe głębokiego uczenia się, dzięki którym transkrypcja jest zdecydowanie szybsza i znacznie dokładniejsza. Nowością jest również możliwość nauczenia programu własnych słów z dokumentów użytkownika oraz dostęp do dyktand za pośrednictwem chmury NEWTON Cloud.

Polska to trzeci kraj, po Czechach i Słowacji, w którym od dziś dostępna jest najnowsza wersja systemu rozpoznawania mowy NEWTON Dictate. Pozytywne opinie pierwszych użytkowników i niebywałe zainteresowanie testowaniem nowej edycji wróżą sukces również na polskim rynku. Z tego powodu spółka NEWTON Technologies planuje wprowadzenie nowej wersji także w Chorwacji, Serbii i Słowenii.

Nowy NEWTON Dictate 5 to:

  • o 25% szybsza i jeszcze dokładniejsza transkrypcja mowy na tekst
  • rozszerzony słownik
  • łatwe i szybkie dodawanie do słownika nowych słów z dokumentów użytkownika
  • udoskonalona funkcja automatycznego dodawania przecinków
  • dostęp do dokumentów z dowolnego urządzenia dzięki nowej usłudze NEWTON Cloud
  • model licencjonowania również w formie abonamentu

 

NEWTON Dictate to unikalne narzędzie usprawniające tworzenie dłuższych tekstów. Może być wykorzystywany nie tylko przez firmy, dziennikarzy, czy tłumaczy. Dzięki możliwości wyboru spośród wielu słowników specjalistycznych, zawierających słowa i sformułowania charakterystyczne dla danej dziedziny, ułatwia codzienną pracę użytkownikom z obszaru administracji państwowej, wymiaru sprawiedliwości, medycyny i innych specjalizacji.

„Wraz z nową wersją granice głosowego tworzenia dokumentów ponownie zostały przesunięte. Dzięki implementacji samouczących się sieci neuronowych oraz czterokrotnie bogatszemu słownikowi dokładność transkrypcji osiągnęła poziom niemal 100%. Sama transkrypcja jest teraz szybsza i bardziej dokładna, nawet przy korzystaniu z mikrofonu wbudowanego w laptopie. Systematyczne trenowanie naszego systemu zaowocowało między innymi dwukrotnie lepszymi wynikami rozpoznawania mowy w gorszych warunkach akustycznych“ opisuje zalety nowej wersji Petr Herian, dyrektor spółki NEWTON Technologies, a.s.

Nowością piątej edycji jest też chmura NEWTON Cloud. Dzięki niej możliwe jest przenoszenie dyktand między telefonem komórkowym a komputerem. Chmura oferuje również szereg innych funkcji, między innymi automatyczną transkrypcję nagrań audio. Kolejne funkcje będą stopniowo uruchamiane.

NEWTON Dictate 5 dostępny jest w wersjach Business i Professional. Wersja Business jest przeznaczona do codziennej pracy biurowej. Edycja Professional zawiera dodatkowo wybrany przez użytkownika słownik specjalistyczny i jest dedykowana specjalistom z różnych obszarów.